17 stycznia 2026

Złota Jesień

Jasełka Seniorów w Domu Opieki

W minionych dniach 15 stycznia 2026 r. Seniorzy z Franciszkańskiego Ruchu Seniorów, działającego przy naszej parafii Św. Jadwigi Królowej, pod opieką s. Kornelii Wleklińskiej, przygotowali i wystawili wyjątkowe przedstawienie jasełkowe dla podopiecznych Domu Opieki ,,Złota Jesień " w Gdańsku Zaspie.
Jasełka pt. ,, Betlejem w Greccio i w moim sercu ", nawiązywały do początków tej pięknej tradycji, sięgając do historii św. Franciszka z Asyżu, który w 1223 roku w Greccio zapoczątkował pierwszą żywą szopkę bożonarodzeniową. Przedstawienie przypomniało sens Bożego Narodzenia – prostotę, radość i bliskość Boga, który przychodzi do człowieka.
Występ został przyjęty z wielkim wzruszeniem i radością przez Seniorów Domu Opieki. Był to czas wspólnego przeżywania tajemnicy Narodzenia Pańskiego, modlitwy, śpiewu kolęd oraz serdecznych spotkań.

Na koniec tego pięknego spotkania, dziękowaliśmy Panu Bogu podczas Mszy Świętej, za całe dobro, prosząc o potrzebne łaski, którą sprawował Dyrektor Domu Opieki "Złota Jesień" ks. Julian Noga, który kieruje zarówno stacjonarną placówką opiekuńczą (dla seniorów i osób niepełnosprawnych), jak i Dziennym Domem Pobytu w Gdańsku, oferującym zajęcia i rehabilitację, dostępny głównie dla osób z mniej zamożnych środowisk po decyzji MOPS. Placówka oferuje pobyty długo- i krótkoterminowe, rehabilitację, zajęcia i jest prowadzona przez stowarzyszenie.
Serdecznie dziękujemy jeszcze raz Franciszkańskiemu Ruchowi Seniorów oraz s. Kornelii za zaangażowanie, serce i piękne świadectwo wiary, a także za niesienie radości i nadziei osobom starszym i chorym.

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
101 0.055361986160278