S. Paula Anna Olik posługuje w Gabonie od początku istnienia placówki sióstr serafitek w tym kraju, czyli od 11.09.2008 r. Z zawodu jest pielęgniarką. Pomaga chorym w serafickiej przychodni. W razie potrzeby odsyła ich do szpitala, choć dla wielu osób jest to niemal niemożliwe ze względu na koszt pobytu i leczenia. Służy pomocą Pigmejom w buszu. Pomaga w zakrystii przy Sanktuarium Matki Bożej Gabońskiej w Melen. Chodzi wraz z kapłanem do chorych. Zaangażowana jest w katechizację dzieci, młodzieży i dorosłych. Służy wszędzie tam, gdzie jest ubogi człowiek, zarówno materialnie jak i duchowo. Przed Gabonem pracowała w szpitalu w Oranie w Algierii. Powołanie misyjne jest od początku głęboko zapisane przez Boga w jej sercu.