29 września 2024

Siostra Paula z Gabonu

Siostra Serafitka z Gabonu

S. Paula Anna Olik  posługuje w Gabonie  od początku istnienia placówki sióstr serafitek w tym kraju, czyli od 11.09.2008 r. Z zawodu jest pielęgniarką. Pomaga chorym w serafickiej przychodni. W razie potrzeby odsyła ich do szpitala, choć dla wielu osób jest to niemal niemożliwe ze względu na koszt pobytu i leczenia. Służy pomocą Pigmejom w buszu.  Pomaga w zakrystii przy Sanktuarium Matki Bożej Gabońskiej w MelenChodzi wraz z kapłanem do chorych. Zaangażowana jest w katechizację dzieci, młodzieży i dorosłych. Służy wszędzie tam, gdzie jest ubogi człowiek, zarówno materialnie jak i duchowo. Przed Gabonem pracowała  w szpitalu w Oranie w Algierii. Powołanie misyjne jest od początku głęboko zapisane przez Boga w jej sercu.

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
101 0.070953845977783